aktivity

Aktivní dovolená v Beskydech (ke stažení v .pdf)

Lanovkou na Pustevny – nejznámější poutní místo k soše boha Radegasta

Zhruba 5 km od penzionu se nachází sedačková lanovka, která vás vyveze na známou poutní horu Radhošť se sochou pohanského boha Radegasta, který je největším symbolem chráněné krajinné oblasti Beskyd. Zde naleznete nepřeberné množství turistických tras všech obtížností.
http://www.pustevny.cz

Lanový park Tarzanie

Trasa osmnácti překážek ve výšce 2-4m nad zemí. Po lezení si můžete zaskákat na trampolínách, které jsou součástí centra.
www.tarzanie.cz

Koloběžkou z Pusteven

Nahoru se necháte vyvézt lanovkou a dolů posvištíte na koloběžce.
http://www.pustevny.cz/kolobezky/

Naučná stezka

V korunách stromů „Beskydské nebe“, dětský les, zvoničku Strážkyni Beskyd i Beskydské traily, singltreky to vše naleznete v areálu Horečky
http://www.frenstatpr.cz/VismoOnline_ActionScripts/File.ashx?id_org=100493&id_dokumenty=4689

Koupání

Pouhých 10 minut chůze od penzionu se nachází aquapak, který jistě v letních měsících využijete.
http://www.aquafrenstat.cz

Valašský skanzen a pivní lázně (10 km)

Tato národní kulturní památka určitě stojí za prohlídku. Dřevěné městečko se spoustou doprovodného programu nabízí ve svých třech expozicích téměř 100 památkových objektů. Prohlídku muzea v přírodě můžete zakončit návštěvou známého pivovaru v Rožnově pod Radhoštěm a třeba i využít jeho pivní lázně.
http://www.vmp.cz

Cykloturistika – mapa nových okruhů

Radegastovy cyklookruhy – dokončeny na jaře 2017. Jedná se o 9 značených cyklookruhů – přes 200 km cyklotras, které povedou po stávajících cestách a trasách. Okruhy budou spojovat největší a nejúžasnější atraktivity Radegastových Beskyd. Okruhy budou rozděleny podle obtížnosti a budou tak určeny nejen sportovcům, ale i rodinám s dětmi.
http://www.beskydyportal.cz/cz/letni-aktivity/cykloturistika
http://www.trojanovice.cz/sportovni-vyziti/cykloturistika

Beskydské traily

Trochu adrenalinu?
http://www.beskydsketraily.cz

Turistika

Pustevny a jejich okolí jsou hlavním turistickým cílem v celé oblasti Beskyd. Nabízí Vám nepřeberné množství turistických tras vhodných pro každou věkovou skupinu. Výhodou je lanovka, která Vás vyveze z Trojanovic až na Pustevny. Další turistické cíle: Velký Javorník, Horečky, Památník Bratří Strnadlů a Jana Knebla
http://www.pustevny.cz/turistika/

Další aktivity ve Frenštátě a blízkém okolí

Muzeum, památky ve městě, prohlídka Radniční věže, rozhledna Velký Javorník, přírodní památky a rezervace, pěší turistika s kočárkem a spousta dalších
http://www.frenstatpr.cz/index.asp

Tipy na výlety

Nový Jičín má pravidelné čtvercové náměstí s podloubím a historickým renesančním domem Stará pošta. Za zmínku také stojí Žerotínský zámek. Velké Karlovice jsou malebnou valašskou vesničkou s působivou architekturou a krásnými místy vybízejícími k procházkám. Bílá je obec s bohatou historií a spoustou pamětihodností, jako jsou dřevěný kostel sv. Bedřicha, Lovecký zámeček a kaple sv. Cyrila a Metoděje na Hlavaté.

Zámek Lešná je pohádková stavba, která patří k nejmladším šlechtickým sídlům na Moravě. Přerovský zámek slouží k expozici archeologie Přerovska a doby Jana Ámose Komenského. Hrad Hukvaldy byl vybudován v polovině 13. století a zřejmě nebyl nikdy dobyt. Začal chátrat po požáru v roce 1762. Dřevěný kostel ve Velkých Karlovicích je římskokatolická farnost. Současný oltář s plastikami sv. Cyrila a Metoděje je původní a byl vybudován v roce 1894.

Jurkovičova rozhledna je jedna z nových dominant města Rožnov pod Radhoštěm. Rozhledna je z roku 2012, nicméně v impozantním stylu lidových motivů. Kuželovský mlýn je posledním plně funkčním větrným mlýnem holandského typu v ČR.  Velká Javořina je nejvyšší hora v Bílých Karpatech, přes její vrchol vede česko-slovenská hranice. CHKO Bílé Karpaty je mimořádná oblast s cennými přírodními hodnotami a harmonickou krajinou.

Skanzen v Rožnově pod Radhoštěm je valašské muzeum v přírodě, které vzniklo se zájmem o zachování uměleckého řemesla. Technické muzeum Tatra nabídne expozici 60 osobních a nákladních aut ve všech etapách výroby. Sklárny Květná je rodinná sklářská huť s navazující dlouholetou tradicí českého sklářství. Lysá hora je nejvyšší hora moravskoslezských Beskyd, která nabídne nezapomenutelný výhled na Jeseníky a Vysoké Tatry.

Rozhledna na Čantoryji se nachází na rozhraní státní hranice s Polskem a nabídne netradiční pohled do tří států. Vařákovy paseky a Ploština jsou pomník s pamětní deskou a památník připomínající pasekářskou osadu, která byla v roce 1945 vypálena gestapem za podporu partyzánů. Muzeum Velké Karlovice zachycuje charakteristický obraz života lidí na Valašsku.

Vrchol Soláň je považován za nejkrásnější část Valašska. Jedná se o místo vyhledávané malíři s výhledem na Radhošť, Lysou horu a hřeben Javorníků. Zvonice vznikla na základě myšlenky vytvořit v horském prostředí architektonickou dominantu upozorňující na kořeny Valachů.

Stezka Beskydských pašeráků zajistí krásnou rodinnou procházku, která zaujme i děti. Půjdete po stopách pašování v Beskydech a můžete si zapůjčit „pašeráckou brašnu“, a tak si udělat výpravu ještě působivější. Rozhledna Vartovna se také nazývá Valašská eiffelovka a měří 37 m. Rozhledny, které můžete navštívit ve Velkých Karlovicích, jsou MiloňováSůkenická a Ztracenec.

Prales Salajka je přírodní les, ve kterém se cíleně nehospodaří již od roku 1937. Prales plní důležitou průzkumnou roli, kde se sleduje vývoj lesa. Památník partyzánů se nachází na hraničním přechodu se Slovenskem a tvoří ho působivá plastika sochy.

Projížďku na koni si můžete užít v Jezdeckém klubu Beskyd v Jablunkově.Cyklostezka Bečva je dlouhá 160 km a máte zde možnost poznávat pamětihodnosti a místní lidové tradice. Vodní nádrž Stanovnice je symbolem obce Karolinka. Nádrž má plochu 50 ha a říká se, že se jedná o nejčistší pitnou vodu v ČR. Jezero Balaton je přírodní koupaliště a můžete zde zkusit také sportovní rybolov. ZOO Zlín je spojená se zámkem Lešná a jedná se o 2. nejnavštěvovanější zoologickou zahradu v ČR.